ROZHOVOR S INŠPIRATÍVNOU PODNIKATEĽKOU KATARÍNOU PRYPOŇOVOU STANKOVSKOU

 ROZHOVOR S INŠPIRATÍVNOU PODNIKATEĽKOU KATARÍNOU PRYPOŇOVOU STANKOVSKOU

Prinášame vám rozhovor s inšpirujúcou osobnosťou. Jej skúsenosti môžu byť impulzom pre ostatných. Sama zastáva názor, že podnikanie nie je iba o ziskoch.

Predstavte sa, prosím, našim čitateľom.

Narodila som sa v Rožňave, odkiaľ pochádza rodina z maminej strany. Rok po mojom narodení sme sa presťahovali do Považskej Bystrice. Tam som žila do svojich osemnástich rokov. Vyštudovala som obchodnú akadémiu a počas štúdia som ani nepomyslela na to, že sa raz uberiem cestou podnikania. Stredná škola mi dala nepochybne lepší prehľad v ekonomike a v odbornej rovine som získala zručnosti a vedomosti, ktoré  dodnes využívam pri svojej práci. Neskôr, hlavne z ekonomických dôvodov, sme sa sťahovali znova. Tentokrát do Dunajskej Lužnej. Tu som spoznala aj svojho partnera. S ním sme vytvorili skutočný domov a spolu vychovávame tri deti. Mojím cieľom je byť predovšetkým dobrou matkou a partnerkou. V pracovnej oblasti chcem v najbližšej dobe realizovať svoj ďalší projekt.

Začiatok podnikania je sprevádzaný nápadom. Ako sa zrodil váš plán založiť Detský kútik Coop Land?

Dunajská Lužná je obec, ktorá má obrovský potenciál. V obci žije veľa rodín s malými deťmi a, bohužiaľ, voľnočasovým aktivitám sa tu nevenuje náležitá pozornosť. Sama som tento problém ako matka intenzívne vnímala, a tak vznikla myšlienka vytvoriť detský kútik, ktorý bude poskytovať dostatočný priestor pre mladé rodiny. Miesto, kde sa dieťa zabaví a rodič bude môcť v pokoji nakúpiť či vypiť si dobrú kávu. A všetci budú spokojní. 

 Predstavte Detský kútik Coop Land širokému spektru potenciálnych zákazníkov.

Detský kútik Coop Land je situovaný v priestoroch nákupného centra COOP CENTER v Dunajskej Lužnej. Nie je to klasický kútik. Je výnimočný v tom, že slúži všetkým detským návštevníkom. Ak naše zariadenie navštívi rodina, ktorá nemá finančné prostriedky na  poplatok za naše služby, umožníme jej návštevu zdarma. Lebo my chceme vyčariť úsmev na tvári všetkým deťom bez rozdielu! Snažíme sa, aby zákazníci pocítili, že sú súčasťou našej rodiny. Pracujeme v priateľskej atmosfére a spoločne vytvárame v práci pocit domova. Veríme, že sa nám to darí napĺňať.

Aké aktivity ponúka Detský kútik Coop Land?

Detský kútik sme vytvárali s mimoriadnym zreteľom na bezpečnosť a zábavu aj tých najmenších detí. Pre našich malých hostí s radosťou organizujeme nezabudnuteľné narodeninové oslavy, karneval, detský denný tábor, Deň detí a mnohé ďalšie aktivity. V roku 2021 sme organizovali 1. ročník Detského festivalu Coop Land. Veríme, že epidemiologická situácia bude tento rok natoľko priaznivá, že nám umožní v započatej tradícii pokračovať a všetci sa budeme môcť tešiť na jeho 2. ročník.

Prezradíte nám vaše plány do budúcna? 

Dnešná doba je turbulentná, ekonomicky nestabilná, prináša neustále zmeny, na ktoré je potrebné flexibilne reagovať. Mojím cieľom je vybudovať v Dunajskej Lužnej komplexné centrum voľnočasových aktivít. Momentálne sme v štádiu príprav projektovej dokumentácie. Ani v roku 2022 nezaháľame a pripravujeme množstvo zaujímavých podujatí. Deti sa môžu tešiť na Džungľovú párty, Show room s Disney maskotmi a skákacími hradmi, Deň detí, Mikulášsky večierok, Vianočnú párty, na spoluprácu so Zahrajkom či kúzelníkmi. To je len zlomok  pripravovaných programov. Pevne veríme, že nám naši zákazníci zachovajú svoju priazeň, pretože bez nich by sme nemohli existovať ani my.

Nová Lužná