Prírodné jazerá v Dunajskej Lužnej a okolí

 Prírodné jazerá v Dunajskej Lužnej a okolí

Jazero Košariská – Dunajská Lužná (okres Senec) patrí medzi vyhľadávane prírodne jazero. Vzniklo pri ťažbe štrku a dnes predstavujú príjemné rekreačné prostredie s osviežujúcou a čistou vodou. Dno jazera tvorí mierne členitý štrkovo-bahnistý terén.

Veľké jazero v Rovinke rovnako vzniklo pri ťažbe štrku a poskytuje široké možnosti trávenia voľného času . Okrem kúpania je veľké jazero v Rovinke vyhľadávané aj potápačmi, keďže jazero má hĺbku v určitých miestach až 43 m. Jazero má dĺžku 870 m a šírku 500 m. Jedna z častí je plytšia a obklopená stromami. Druhá časť je hlboká, od plytčiny ju oddeľuje štrkový zlom a obľubujú ju potápači.V okolí jazier sa nachádzajú bufety, ale aj kvalitné reštaurácie. Návštevníci sa môžu tešiť aj na požičovňu bicyklov, ihriská pre deti a voľnočasové aktivity. Pri jazerách sa nachádzajú platené parkoviská.

Malé jazero v Rovinke je z kategórie „zašitejších“ a pre blízkosť veľmi populárnych Košarísk o ňom mnoho ľudí okrem domácich nevie. Napriek tomu sa k nemu dá dostať pomerne pohodlne aj autom. Z Hlavnej ulice v Rovinke odbočíš na Dunajskú, ktorá ťa dovedie k parkovisku. Odtiaľ je to k jazeru už len pár krokov. Keď už tam budeš, oplatí sa ti prejsť jazero dookola – tie najlepšie miesta na kúpanie sú na vzdialenejšej strane.

Redakčný tím Nová Lužná

Nová Lužná

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *